SĪKDATŅU IZMANTOŠANAS POLITIKA


Sīkdatnes ir nelielas teksta datnes, kas tiek nosūtītas uz Jūsu datora atmiņu platformas apmeklējuma laikā. Katrā turpmākajā apmeklējuma reizē sīkdatnes tiek nosūtītas atpakaļ uz izcelsmes vietni vai uz citu vietni, kas atpazīst šo sīkdatni. Sīkdatnes darbojas kā konkrētas platformas atmiņa, ļaujot šai lapai atcerēties Jūsu datoru nākamajās apmeklējuma reizēs, tai skaitā sīkdatnes var atcerēties Jūsu iestādījumus vai uzlabot lietotāja ērtības.

Izmantotās sīkdatnes var iedalīt tehnoloģiski nepieciešamās sīkdatnes, bez kurām pakalpojuma izpilde tehnoloģiski ir neiespējama vai būtiski apgrūtināta, un analītiski statistiskās sīkdatnes.

Sīkdatņu izmantošana palīdz platformai uzzināt tās lietotāju vajadzības. Tā nodrošina arī platformas izmantošanas statistikas datus, kas platformai palīdz novērtēt platformas darbības rezultātus un tos uzlabot.

Kā platforma autorskola.lv izmanto sīkdatnes?
Platforma izmanto Google analytics rīku, kas ļauj noteikt datu plūsmu uz platformu un saprast, kā vietne tiek lietota, un platformas apmeklēšana var ģenerēt kādu no turpmāk aprakstītajām divu veidu sīkdatnēm. Šī informācija noder, plānojot turpmākos vietnes uzlabojumus. Rīks ģenerē vairākas sīkdatnes, kas ļauj uzzināt, vai lietotājs vietni ir apmeklējis iepriekš. Lietotāja tīmekļa pārlūkprogramma ziņos platformai, vai lietotājam jau ir attiecīgās sīkdatnes. Ja nav, tās tiks ģenerētas no jauna. Šādi platforma var noteikt gan unikālo individuālo lietotāju skaitu, gan to, cik bieži katrs lietotājs apmeklē platformu. Šīs sīkdatnes tiek izmantotas tikai statistikas vajadzībām, nevis individuālo lietotāju identifikācijai.

Atteikšanās no sīkdatņu izmantošanas 
Jums ir tiesības nepiekrist šādu statistisku datu veidošanai, uzkrāšanai un apstrādei, jebkurā laikā manuāli atslēdzot sīkdatņu apstrādes mehānisma lietošanu pārlūkprogrammā.

Mainīt sīkdatņu iestatījumus vai tās dzēst iespējams interneta pārlūkprogrammas iestatījumos. Pievienojam saites uz populārāko pārlūkprogrammu sīkdatņu pārvaldības informācijas resursiem:
• Firefox
• Chrome
• Safari
• Opera
• Edge
• Explorer

Vairāk informācijas, kā kontrolēt sīkdatnes atbilstoši ierīces pārlūkprogrammai, var atrast tīmekļvietnē: www.aboutcookies.org.