Pedagogiem Tukuma novadā stāstīs par autortiesību un blakustiesību mācīšanu skolās

Šī gada 11. augustā plkst. 11:00 iniciatīvas “Autorskola” eksperti viesosies pie pedagogiem Tukuma novadā, Milzkalnē, Šlokenbekas muižā. Semināru par to, kā mācīt autortiesības un blakustiesības bērniem un jauniešiem, vadīs pārstāvji no Kultūras ministrijas, Latvijas Izpildītāju un producentu apvienības (LaIPA) un Autortiesību un konsultāciju aģentūras/Latvijas Autoru apvienības (AKKA/LAA).

Jau līdz šim “Autorskolas” eksperti viesojušies pie pedagogiem Jūrmalā, Rēzeknē, Grobiņā un Cēsīs. Tāpat vasaras izskaņā notiks izglītojoši semināri arī Jelgavā un Liepājā. Plānots, ka iniciatīvas “Izglītojoša kampaņa autortiesību un blakustiesību izpratnes veicināšanai jauniešu vidū” ietvaros organizētajos semināros kopumā savas zināšanas ar intelektuālo īpašumu saistītiem jautājumiem pilnveidos pedagogi visā Latvijā.

“Ar autortiesībām un blakustiesībām saistītās tēmas dzīves laikā ir aktuālas ikvienam – gan pieaugušajiem, gan bērniem un jauniešiem, tāpēc autortiesību jautājumi ir gana svarīgi, lai tos mācītu jau skolā, jo tieši bērni un jaunieši ir tie, kas veidos mūsu inteliģenci, radošo vidi un jaunradi jau tuvākajā nākotnē. Vietnē www.autorskola.lv radīts plašs, daudzveidīgs izglītojošo materiālu klāsts dažādām vecuma grupām, kas būs noderīgs gan skolotājiem, gan bērniem un viņu vecākiem,” stāsta LaIPA izpilddirektore Liena Edvardsa, vienlaikus norādot, ka pedagogi līdz šim semināros īpaši novērtējuši tieši atgriezenisko saiti diskusijās ar ekspertiem un iespēju darboties praktiski.

Semināri ir ne tikai unikāla iespēja pieredzējušu nozares speciālistu vadībā iegūt jaunas un ikdienā noderīgas zināšanas, bet arī veido izpratni par to, kā veiksmīgāk ar intelektuālo īpašumu saistītos jautājumus iekļaut kopējā mācību procesā.

Dalība semināros jāpiesaka, iepriekš aizpildot īsu pieteikuma anketuej.uz/autorskola2022.
Vairāk par projektu iespējams uzzināt, zvanot pa tālruni 29209607 vai rakstot uz e-pastu info@autorskola.lv.

Scroll to Top