Jauniešiem un bērniem radītas izzinošas animācijas filmas par autortiesībām

“Autorskola” izdevusi divas jaunas animācijas filmas bērniem un jauniešiem, kurās viegli uztveramā veidā skaidrots autortiesību jēdziens un autoru darbu izmantošanas pamatprincipi. Animācijas filmas skatāmas www.autorskola.lv VIDEO TELPĀ (skat. šeit).

To mērķis ir interaktīvi un izzinoši kliedēt mītus par autoriem un to tiesībām, kā arī radīt skaidru priekšstatu par to, kā droši un atbildīgi publiskot, izplatīt vai kā citādi izmantot iepriekš radītus darbus.

“Autorskolas” mājaslapā www.autorskola.lv šobrīd pieejamas ne tikai animācijas filmas, bet arī 10 skaidrojoši video par autortiesībām, blakustiesībām un intelektuālo īpašumu, kur nozares jēdzienus skaidro Latvijā pazīstamas radošās personības. Tāpat “Autorskolā” radītas aizraujošas spēles bērniem un jauniešiem, arī izzinoši materiāli skolotājiem tēmu veiksmīgākai integrēšanai vispārizglītojošajā mācību procesā.

Jauniešiem un bērniem radītas izzinošas animācijas filmas par autortiesībām

Eiropas Savienības Intelektuālā īpašuma biroja 2022. gada jūnija dati liecina, ka 12% jauniešu Eiropā vecumā no 15–24 gadiem pirātiskam saturam piekļuvuši nejauši, taču 7% pat nezina, vai vispār ir piekļuvuši vai izmantojuši pirātisku saturu. Plaši piedāvātās iespējas internetā nudien var radīt pamatīgu apjukumu. Publiskā un šķietami brīvi pieejamā satura publicēšana, pārraidīšana, izplatīšana vai pat tulkošana var radīt nevēlamas sekas darbu izmantotājiem un arī zaudējumus pašam autoram. Kā zināms, nezināšana nevar atbrīvot mūs no atbildības, tādēļ ir būtiski izglītot kā jauniešus, tā bērnus, lai nākotnē novērstu apzinātus vai neapzinātus autortiesību pārkāpumus, stāsta Latvijas Izpildītāju un producentu apvienības (LaIPA) izpilddirektore Liena Edvardsa.

“Autorskolas” eksperti no LaIPA, Kultūras ministrijas un Autortiesību un konsultāciju aģentūras/Latvijas Autoru apvienības (AKKA/LAA) jau teju pusgadu rīko izglītojošus seminārus skolotājiem visā Latvijā, lai ilgtermiņā veicinātu bērnu un jauniešu izpratni par autortiesībām un blakustiesībām. Līdz šim “Autorskolas” eksperti viesojušies pie pedagogiem Jūrmalā, Rēzeknē, Grobiņā, Cēsīs un Tukumā. Jau pavisam drīz notiks seminārs arī Liepājā.

Vairāk par projektu iespējams uzzināt, zvanot pa tālruni 29209607 vai rakstot uz e-pastu info@autorskola.lv.

Scroll to Top